Przejdź do treści

Czujniki do pomiaru siły - AFG CGG+ i BFG

Mierzenie siły jest często wymagane w przypadku projektowania różnego rodzaju urządzeń, przyrządów i mechanizmów. Dzięki temu rozwiązaniu można na przykład określić, z jaką lekkością naciska się pedały w samochodzie itd. Nie da się też zaprzeczać, że dzisiejsza technologia jest wyjątkowo wygodna, ponieważ czujniki siły mają bardzo małe rozmiary, przez co zwiększa się możliwość ich zastosowania.

Firma Mecmesin zajmuje się tworzeniem fenomenalnych narzędzi pomiarowych, które są doceniane w różnych gałęziach przemysłu. Wyjątkowym urządzeniem jest czujnik siły. Cena takiego produktu jest zależna od funkcji, jaką ma pełnić oraz od niepewności pomiaru.

Nie wiesz, jaki czujnik siły i momentu będzie dobrym wyborem? Wybierz Mecmesin!

Czujnik siły Mecmesin AFG jest bardzo prosty w obsłudze, a do tego cały mechanizm znajduje się w solidnej, aluminiowej konstrukcji, co zdecydowanie wyróżnia ten produkt na tle tzw. plastikowych przyrządów o wątpliwej trwałości. Oferuje bardzo dokładne pomiary sił ściskających i rozciągających, a dostępnych jest w wielu zakresach poczynając od 2,5 a kończąc na 2500 N. Można go zintegrować ze statywem pomiarowym (manualnym lub zmotoryzowanym, który AFG może nawet sterować).

Czujniki do pomiaru siły serii BFG posiadają ergonomiczną i również aluminiową obudowę. Na uwagę zasługuje zastosowanie portu RS232, który pozwala na proste przenoszenie danych. Dochodzi do tego gniazdo do montażu ergonomicznych uchwytów i bogaty wybór oprzyrządowania. Poszukując dobrego urządzenia w atrakcyjnej cenie, trudno jest pominąć ten czujnik siły.

Z kolei model CFG+ jest bardzo poręczny i lekki. Pomiar siły musi mieścić się w zakresie do 500 N. Urządzenie to posiada czytelny wyświetlacz, a także gniazdo pozwalające na montaż na statywie.